Přeskočit na obsah

Jak funguje eSIM v iPhonu v ČR? Vyzkoušel jsem to za vás (Alisczech vol. 145)

Jak funguje eSIM v ČR v praxi?

Dnes jsem si nechal vyměnit fyzickou SIM kartu za eSIM. Jak se to dělá, jak vše nastavit, v kterých zařízeních ano a ve kterých od Applu ne? Co se stane, když vyměníte telefon nebo půjde do servisu? Pokusil jsem se odpovědět na dotazy, které celý den dostávám.

eSIM v ČR pro Apple

Už jsem o tom psal 1000x, natočil video a stejně se na to pořád někdo ptá. Takže ještě jednou: eSIM si můžeme užít v iPadech Pro, iPhonu XR, iPhonu XS, iPhonu XS Max a NEMŮŽEME v Apple Watch. Hodinky vyžadují kromě podpory samotné eSIM ještě podporu duálního čísla SIM/eSIM a to naši operátoři zatím nemají!

Podpora eSIM vyžaduje iOS 12.1 a součinnost operátora. Od 1. 11. 2018 ji nabízí T Mobile. Ostatní operátoři zatím ne.

V praxi musíte zajít na prodejnu (snad se to časem změní), tam si vyzvednete obálku s QR kodem obsahujícím odkaz na eSIM profil a pracovník v databázi spojí vaše číslo s eSIM Profilem. telefon či tablet se prakticky okamžitě připojí k síti.

T Mobile umožňuje přenos čísla se SIM na eSIM i zpět z eSIM na SIM. První jmenovaný mi udělali na počkání a zdarma. Bohužel eSIM profil je vázán na konkrétní zařízení a nejde přenést na jiné. Každá změna zařízení vyžaduje nový profil. V jednom zařízení může být víc profilů, ale pouze jeden aktivní.

 

Podle podpory T Mobile v Apple zařízeních profil zůstane i po smazání zařízení. Pokud tedy zařízení někomu budete předávat/prodávat, musíte nejdřív odebrat profil, pak teprve smazat zařízení. To jsem zatím nezkoušel.

13 komentářů na “Jak funguje eSIM v iPhonu v ČR? Vyzkoušel jsem to za vás (Alisczech vol. 145)”

  1. Dle informací pujde mít v telefonu nahraných více profilů esim a potom jen mezi nimi přepínat. Jak to je se smazáním telefonu, mám vývojářský účet a nekdy je potřeba nahrát úplně čistý systém, esim bude pořád aktivní?

  2. Ahoj, lze eSimku od t-mobile CZ „vložit“ do Apple watch 4? I za cenu jiného tel.čisla než mám v iphonu? Nebo je bezpodmínečně nutné stejné číslo telefon i hodinky ? Díky za info.

  3. Dobrý den, chci přejít k T-mobilu kvůli esim, neboť mám soukromé číslo u Vodafonu a k tomu mám ještě firemní telefon O2, tak bych rada měla pouze XR, ale tady jsem se docetla https://smartmania.cz/vse-co-jste-chteli-vedet-o-esim/ ze se to nechová tak jako klasické Duální sim, ze mezi profily musím nějak přepínat, nevím tedy zda to má vůbec smysl a nenosit raději stále dva mobily. Děkuji za odpověď.

  4. Zdravim, jak se telefon chova pri zmeskanych hovorech? Cetla jsem, ze pokud budu mit hovor na jedne sim a nekdo mi bude volat na druhou sim tak mi to neukaze zmeskany hovor, ale hovor to presmeruje do hlasove schranky. Lze nejak nastavit, aby to volajicimu nahlasilo obsazujici ton a mne to po uknceni hovoru ukazalo zmeskany hovor? Diky.

    1. Pokud nemáte aktivovanou hlasovou schránku, tak to dělá přesně to co chcete. Pokud máte aktivovanou hlasovou schránku, tak když máte obsazeno, tak vám do ní hovor přesměruje operátor, ne telefon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *