Přeskočit na obsah

iPod pro plavce od Under Water Audio

Na veletrhu CES 2014 jsem shodou okolností narazil na společnost Under Water Audio, která nabízí řešení pro plavce, kteří chtějí plavat a zároveň poslouchat muziku. To co mě na této společnosti zaujalo nejvíc, je fakt, že nevyvíjeli žádný svůj proprietární MP3 přehrávač, ale upravili klasický Apple iPod Shuffle 4.generace. Ten je opatřen speciální nanovrstvou, která umožňuje se s iPodem ponořit do hloubky až 3 metrů. K tomu jsou dodávána speciální plavecká sluchátka, což vytváří komplet, který skvěle funguje. V USA je součástí balení i vazelína a voucher na 30 minut hudby zdarma.
Kompletní řešení pro plavce
Já osobně jsem zvolil variantu černého 2GB iPodu Shuffle (4.generace) a bílých plaveckých sluchátek. Upravený iPod vypadá stejně jako klasický s tím rozdílem, že tlačítka reagují s trochu větším odporem. Nicméně si zachovává svůj původní design, hmotnost i vlastnosti.
Sluchátka jsou špunty do uší, které jsou speciálně upraveny pro plavní. Kabel je zkrácen na necelých 30 cm s tím, že zbývající metr je k dispozici jako prodlužovák, který je součástí balení. Ve zkrácené verzi můžete iPod umístit na gumu plaveckých brýlí a kabel vám nepřekáží. Plavkyně mohou využít ramínka plavek. Samotné špunty do uší jsou dodávány ve čtyřech velikostech a mají tvar stromečku, aby dobře držely v uších.
Jako další příslušenství jsou přibaleny záušníky pro lepší uchycení sluchátek a jedny klasické špunty pro běžné nošení.

Poslech hudby ve vodě v praxi
Musím říct, že jsem z poslechu hudby při plavání nadšený. Když se ponoříte pod hladinu, tak vás obklopí ticho, do kterého se nádherně rozléhají jednotlivé skladby. Je to takřka až magický zážitek připomínající filmový svět.
Ovládání iPodu i ve vodě je úplně v pohodě. Funguje přesně, bezproblémově a prakticky bez omezení. Výrobce pouze doporučuje nepoužívat náhodné pořadí skladeb, což je vzhledem k stylu pohybu logické.
Kvalita zvuku sice není na úrovni Hi-Fi repro soustavy, ale mě osobně velmi příjemně překvapila. Když si uvědomíte, že celý set iPodu a sluchátek stojí cca 165USD, je poměr výkon/cena vynikající.
Jediné, co bych sluchátkům vytkl, je fakt, že není viditelně označená levá a pravá strana, přestože jsou sluchátka tvarovaná.

Hodnocení
Z celého řešení Under Water Audio jsem nadšený. Samotná iPod Shuffle je super přehrávač a ve vodotěsné úpravě je o to praktičtější. Mimo vodu osobně používám sluchátka Klipsch X10i, která jsou přeci jen kvalitativně jinde, ale kvalitou zvuku pod vodou jsem velice příjemně překvapen. Sluchátka skvěle drží v uších, ovládání je bez problémů a po čtyřech týdnech intenzivního používání je vše stále funkční i přes velmi nevybíravé zacházení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *