Evernote v poslední době šel hodně do sebe a každá drobná aktualizace jeho aplikací přináší něco užitečného. Po nedávné aktualizaci verze pro OS X přišla nyní nová verze 7.11 pro iOS. Změny jsou na první pohled kosmetické, ale nenechte se zmást. Povedla se!

 

LEPŠÍ EVERNOTE CLIPPER

První vylepšení se týká rozšíření (extension) s označením Clipper. Najdete jej klasicky pod tlačítkem sdílení jako položku Evernote a slouží k rychlému odeslání do  Evernote. Nově Clipper umožňuje zadávat k poznámce přímo i značky (tag). Pokud štítky používáte, tak už slyším to slastné „Konečně!“. V Clipperu opravdu chyběly. Mimochodem vývojáři výrazně zrychlili synchronizaci Clipperu, takže práce s ním je mnohem příjemnější.

 

 

KLÁVESOVÉ ZKRATKY

Druhé vylepšení se týká hlavně uživatelů iPadů. Pokud používáte fyzickou klávesnici, tak verze 7.11 přináší podporu stejných klávesových zkratek, na které jste zvyklí z OS X. Jakožto uživatel iPadu Pro tuto možnost rozhodně vítám :).

 

DALŠÍ VYLEPŠENÍ

Další novinkou, která potěší zejména paranoidní uživatele, je možnost přihlášení se do aplikace pomocí 1Password. Osobně si vystačím s TouchID, ale může se hodit. Naopak možnost snadného kreslení diagramů díky rozpoznávání geometrických tvarů je super příjemná věc. Dlouho ji používám v Paper a teď už je i přímo v Evernote.

 

 

Z oprav verze 7.11 slibuje rychlejší synchronizaci, lepší podporu funkce VoiceOver pro neslyšící a další drobné opravy. Aktualizace je dostupná přes AppStore, a to samozřejmě zdarma. Rozhodně ji doporučujeme instalovat všem uživatelům iPhonů i iPadů. Na obou zařízeních část novinek využijete a nezapomeňte… Clipper si musíte ve sdílení zapnout pomocí tlačítka Více!

 

Pokud se chcete naučit využívat appku naplno, přihlaste se na náš praktický Evernote workshop