Den 15 – Jak dlouho trvá nabít iPad Pro

Pokud už nějakou dobu iPad Pro používáte jako já, určitě jste si toho všimli. Jsem zvyklý, že když mám pár minut čas, hodím iPhone na nabíječku a přibude většinou kolem 10 % nabití baterky. Když dáte iPad Pro na 10 minut na nabíječku, většinou přibude 1 %. Čím to je?

 

JAKÁ NABÍJEČKA A JAKÝ KABEL

K iPadu Pro je dodáván o poznání silnější a tužší kabel. Začátkem roku jsem dostal emailem dotaz, zda tento kabel je jediný kompatibilní nebo jestli nabíjí rychleji. Apple nic takového neříká, kabel je jen delší (2 m), a proto je možná silnější. V každém případě jsem provedl reálný test a kabel dodávaný k iPadu Pro, kabel dodávaný k iPhonu 6s+ i kabel od Zaggu nabíjely vždy stejně rychle. Můj závěr je, že na kabelu nezáleží.

K iPadu Pro je dodávána 12W nabíječka. Pokud vezmete jakoukoli jinou nabíječku pro iPad (vč. neznačkových), výsledná doba nabíjení je opět +/- stejně dlouhá. Pokud použijete slabší nabíječky pro iPhony, doba se prodlouží. U autonabíječek nemá smysl sahat po ničem jiném, než 2,1A verzích. Osobně používám jednu portovou mini autonabíječku od Belkinu s maximální spokojeností. Největší problém jsou USB porty vestvěné v autech, které mají většinou kolem 1 A a pro nabíjení iPadu Pro jsou prakticky bezcenné.

 

 

JAK DLOUHO NABÍJENÍ TRVÁ

Moje zkušenost je taková, že pokud je iPad Pro úplně vybitý a dáte jej na 12W nabíječku, tak nabití na 100 % trvá něco přes 4,5 hodiny! Pokud je iPad Pro zapnutý a aktivně jej opravdu naplno používáte, tak nabíječka pokrývá zhruba jeho spotřebu a množství energie v akumulátoru přibývá zcela minimálně. Inu baterka s kapacitou něco přes 10 000 mAh nabíjená po USB je náročná kombinace.

 

 

EXTERNÍ BATERIE

Jak už asi vyplývá z textu výše, nemá pro iPad Pro smysl používat běžné externí baterie s nízkou kapacitou. Zároveň jsem přesvědčen o tom, že tahat další baterku s kapacitou 10 000+ mAh je nesmysl, zejména váhově. Ještě jsem se nedostal do situace, kdy bych nutně potřeboval dobít úplně vybitý iPad Pro. Pokud ale nějakou baterii pořizovat chcete, rozhodně s kapacitou nad 5 000 mAh.

 

JE TO V PRAXI PROBLÉM?

Mohu vás uklidnit, že minimálně pro mě to problém není. Během dne většinou mám možnost se na chvíli připojit do zásuvky, takže i při intenzivní práci se dostávám večer k cca 50-70 % kapacity baterky. Když pak dám iPad na noc na nabíječku, tak i když občas omylem sáhnu po té iPhoní, ráno je iPad na 100% a mohu vklidu vyrazit.

Chcete vědět o iPadech a iOS víc? Přijďte na moje kurzy:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *