Přeskočit na obsah

Co mi nejvíc chybí u AppleWatch?

Tuhle otázku jsem dnes zahlédl na Facebooku, a protože jsem hned po tom šel běhat, měl jsem možnost si to trochu rozmyslet. Je zvláštní, že jsem přišel na to, že kombinace AppleWatch 2 a WatchOS 3 vyřešila skoro vše, co jsem od nich chtěl a zůstala jediná opravdu silná záležitost, ale vezměme to popořadě.

Proč mi AppleWatch 2 vyhovují?

Applu se podařilo vyřešit většinu toho, co mi u AppleWatch dělalo vrásky. Systém je mnohem rychlejší a tudíž už reaguje tak, že vás baví si s hodinkami hrát. Určitě je tady prostor pro zlepšení, ale už mě to netrápí.

Stejně je to s výdrží baterie, kterou všichni tak řeší. Když jdu spát, dám hodinky do stojánku na nočním stolku a ráno si je dám na ruku. Za poslední rok jsem vybil hodinky jen asi 2x a vždy kvůli extrémně dlouhé cestě do zahraničí. Takže ano, mohla by baterie vydržet třeba týden nebo rok, ale kvalitu mého života už by to asi moc nezlepšilo.

I odolnost je za mě v pohodě. Vodotěsnost je super a přestože jsem přešel na model Sport, nemám problémy ani s poškrábání, ani s odolností sklíčka. Možná mám jen štěstí, ale za mě pohoda.

V neposlední řadě Apple snížil lehce cenu, takže stěžovat si na cenu AW mi přijde dnes už nesmyslné. Rozumné klasické hodinky taky stojí 10 000 Kč plus, takže pro mě je cenová hladina v pohodě.

Co mi u AW nejvíc chybí?

Nebudu chodit kolem horké kaše, je to vždy fungující, češtinu podporující Siri. Ovládání hlasem je totiž to nejlepší, co vám mohou AW nabídnout. Displej je relativně malý na to, abyste ovládali dotekem cokoli komplikovanějšího. Zadávání textů jinak než hlasem je u hodinek nesmysl. A přitom je spousta situací, kdy jsou právě hodinky ideální vstupní zařízení. Chcete si zapsat nápad, rychle odpovědět na SMS, chat či mail. Zapsat schůzku do kalendáře, cokoli.

Bohužel Siri má dnes dvě zásadní omezení. Obecně platí, že bez připojení iPhonu k internetu je Siri na hodinkách mrtvá. A to je problém. Třeba při běhu bych chtěl nechat iPhone doma. Při cestě do zahraničí nemám vždy k dispozici internet atd. Vyřešit tenhle problém dá asi Applu zabrat, ale samozřejmě by to vyřešit šlo.

Druhé omezení je čistě lokální. Siri neumí Česky! ne, že bych měl problém jí zadávat povely v angličtině, ale když na Siri začnete mluvit anglicky, už očekává vše v angličtině. Takže SMS v češtině nadisktujete, pokud ovládáte hodinky přes displej a korunku. Hlasem aktivované psaní zprávy v češtině není možné. To samé poznámky, připomínky, kalendář … Tohle je věc, kterou by Apple mohl opravit snadno. Rozpoznávání češtiny mu funguje skvěle. Jen by si musel všimnout toho, že někde ve střední Evropě mají tenhle problém a mít motivaci ho řešit.

Závěr
Je zvláštní, že po HW stránce mi AppleWatch vyhovují skvěle. Samozřejmě by potěšil lepší Apple Store, větší nezávislost na telefonu, lepší displej a já nevím co. Ale když mi dají dohromady Siri, já budu nadšený a spokojený!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *