Přeskočit na obsah

Balíček novinek od Applu pro fotografy

 Minulý týden Apple uvolnil dvě velmi důležité softwarové novinky, které potěší snad všechny fotografy. Co nového uvařili v Cupertinu?Nový RAWy pod MacOS X

Pod číselným označením 5.01 Apple uvolnil balíček podpory celkem 16 nových RAW formátů v Mac OS X. Ten umožňuje v iPhoto, Aperture a třeba i QuickView pracovat s RAW snímky z Canonů G16 a S120, Fujifilmu X-A1, Nikonů P7800 a D610, Olympusu E-PL6, Panasoniků GX7 a LF1 a Sony modelů ILCE-3000 a NEX-ST. Až na novinky od Sony jde o velice aktuální modely, které přicházejí nebo již jsou na trhu a pravděpodobně se objeví pod slušnou řadou vánočních stromečků. Apple v tomto upgradu obsáhl v podstatě všechny zásadní novinky podzimního trhu s výjimkou nových modelů Sony, na jejichž podpoře se zřejmě ještě pracuje.

Aperture 3.5.1 s opravou několika nepříjemných chyb

Verze 3.5 přinesla řadu zajímavých novinek a rozšíření zejména podpory iCloudu. Bohužel se neobešela bez několika velmi nepříjemných chyb, které trápily uživatele. Osobně jsem na tuto opravu čekal jako na smilování, protože zejména nefungující kapátko u funkce White balance v režimu Temperature&Tint opravdu pekelně znepříjemňovalo život. Kromě této chyby Apple opravil problémy s rozpoznáváním obličejů ve Faces a také velmi matoucí náhodné přehazování klíčových slov u fotografií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *