Přeskočit na obsah

Apple revoluce v zemi krále Miroslava

Včera byl spuštěn český iTunesStore a byla toho plná všechna media počínaje Twitterem a mass medii konče. Ano, jde opravdu o přelomový okamžik z několika důvodů:

1) Apple viditelně již delší dobu sjednocuje svůj přístup k EU zemím. Dnes zcela standardně u nás fungují servis, support (v češtině), on-line store, iTunesStore, AppStore, platí EU ceny u autorizovaných prodejců, prodávají se prakticky všechna zařízení, běží školní programy, atd.

2) Konečně nás někdo zbavil nálepky banánové země z dálného východu a seriózně se u nás snaží nabídnout hudbu k prodeji. Uvědomme si kolik zahraničních projektů u nás tuto službu blokuje a kolik českých zoufale nefungovalo. Takže češi, ukažte se!

3) Je to obrovské plus pro rozvoj Apple komunity u nás. Je holým faktem, že nejčastěji se nový Applisté rodí z uživatelů iPhonu. A iPhone dává mnohem větší smysl, pokud jej dokážete snadno, bez počítače a legálně krmit multimediálním obsahem. Ne každý si myslí, že největší obchod s multimedii je Uloz.to 🙂

4) Skalní Apple remcalové konečně změní téma. Místo nadávání na to, že iTunesStore v ČR není si teď budou stěžovat, že je drahý. Takže pokud patříte mezi věčné nespokojence, tak vězte, že v ČR jsou drahá nejen auta, oblečení, elektronika, kvalitní jídlo, služby, státní správa, ale i alba předních českých interpretů vč. božského Karla. A to už stojí za rozčilování, ne? 🙂

Včerejší akce je jen dalším dílkem Applí změny postoje. Může (a nemusí) mít řadu důsledků. Možná se dočkáme i půjčovny a seriálů, tisků Apple knih, kameného krámu, Genius baru, atd. Nevím jak vy, ale mě se s tímhle pocitem dnes lépe vstávalo.

Hezký den všem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *