Přeskočit na obsah

Apple Mac mini s M2 Pro je pecka, nové MacBooky Pro už tolik ne (Alisczech vol. 699)

Apple naplnil včerejší předpovědi a představil nové procesory M2Pro a M2Max, které nabídne v Macu mini a ve 14″ a 16″ verzi MacBooků Pro. Zatímco u Mac mini jde o skvělý upgrade, který úplně mění možnosti zařízení, tak u MacBooků Pro jde o příjemný, ale nijak zásadní posun. Co víc, pokud jste čekali na nový iMac, Mac Studio a Mac Pro, tak můžete vesele čekat dál. Jaké novinky jsou? Pro koho se nákup vyplatí a co to všechno říká o Applu? Mrkněte na video…

 

Mac mini M2 / M2 Pro 2023

U mínilo se upgrade opravdu povedl. Základní verze s procesorem M2 přináší o 20 – 30% vyšší výkon při ještě lepší ceně, než za jakou byl uveden na trh model s M1. Naopak verze s M2 Pro posunuje Mac mini do Profi segmentu a dělá jej zajímavým pro mnohem náročnější uživatele. Víc jader procesoru i GPU, až 32 GB RAM až 8 TB SSD, rychlá paměť, rychlé porty, rychlá konektivita a to vše v miniaturním těle. Tohle bude pro prodeje Mac mini myslím slušná vzpruha.

 

MacBook Pro 14″ a 16″ s M2 Pro / M2 Max 2023

V případě nových MacBooků Pro je upgrade z M1 Pro na M2 Pro či z M1 Max na M2 Max příjemný, ale nijak přelomový. Apple sice slibuje v určitých operacích 20 – 50% nárůst výkonu, ale až praxe ukáže, nakolik specifické úkoly si pro srovnání vybrali. Dál Apple hodně tančil kolem neuvěřitelně prodloužené a zcela bezkonkurenční výdrže na baterku. Ta je samozřejmě skvělá, ale. to byla už u předchozích modelů a ve srovnání s nimi Apple přidal jen hodinu.

 

Závěr

Pokud jste čekali na nové Mac mini a MacBooky Pro, věřím že nebudete zklamáni. Jde o upgrade, nikoli revoluci, ale o upgrade smysluplný. Pokud jste čekali na nový iMac, Mac Studio či Mac Pro, můžete spokojeně čekat dál. A pokud máte M1 verze novinek, tak pokud vám jejich konfigurace vyhovuje, pravděpodobně nedává příliš velký smysl upgrade po roce až dvou. Já osobně chci nový MacBook Pro 16″ otestovat a pak se uvidí. V případě fotek velký rozdíl nečekám, protože stávající mašina je ďábelsky rychlá. U videa s novou HW akcelerací by mohl být rozdíl vidět víc. Uvidíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *