Přeskočit na obsah

Aperture 3.4.2 opravuje zejména photo stream

Možná se mi to jen zdá, ale tým vývojářů kolem Aperture nemá teď nejlepší období. Upgradu záplatujících drobné či  méně drobné chyby je v poslední době hodně a seznamy opravených chyb jsou překvapivě dlouhé.
Ach ten Photo stream
Včera byla uvolněna verze 3.4.2 na jejímž příkladu si můžeme ukázat o čem mluvím. Když pominu to, že řadě uživatelů včera update nešel vůbec stáhnout, pořád je zde seznam oprav. Významná část z nich se dle očekávání týká integrace Photo streamu. Nechci být kousavý, ale člověk by skoro řekl, že tyto funkce se vyvíjejí za pochodu a v každé setinkové verzi se zase něco přidá. Poslední aktualizace opravuje či doplňuje 8 položek.
A co dál?
Apple přiznal, že verze 3.4.1 při instalaci omylem maže uživatelské klávesové zkratky a chyba je opravena. Škoda, že ztracené klávesové zkratky Vám vrátí jen Time Machine. Dále bylo opraveno několik chyb kolem přepínání zobrazování a importu, u kterých upřímně nechápu, jak mohli vůbec vzniknout. A další desítka drobných oprav.
Má smysl čekat s aktualizacemi?
Když se podíváte v jak rychlém sledu se objevily verze 3.4, 3.4.1 a 3.4.2 vkrádá se otázka, zda by nebylo lepší při objevení se nové velké verze lepší trochu počkat, až se opraví chybky. Osobně to nedělám, ale rozuměl bych tomu. Zejména v profesionálním prostředí si některé lapsy člověk nemůže dovolit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *