Přeskočit na obsah

Minuty krásy

Minuty Krásy

Tento soubor je výběrem mých nejoblíbenějších dlouhých expozic, které vznikly v posledním roce. Práci s dlouhými časy se věnuji dlouhé roky a přechod na systém Fujifilm GFX mi umožnil posunout toto téma na zcela novou úroveň. Fotoaparáty nejen umožňují bez problémů pracovat s minutovými expozicemi, ale zároveň díky velkému snímači neuvěřitelně krásně kreslí i při dlouhých časech. Jak GFX 100s, tak i GFX 50s II mají specifický charakter kresby dlouhých expozic, který mě neskonale baví.

Foto: Jiří Benedikt

 

Celý projekt jsem pojmenoval Minuty krásy, protože pořízení každého jednotlivého snímku znamenalo týdny příprav, hodiny putování na lokaci a minuty dlouhé expozice. To vše jsem absolvoval proto, abych zachytil krásu přírody způsobem, který cítím uvnitř sama sebe. Abych do snímků přenesl a zachytil emoce, které ve mně dané místo vyvolávalo.

Foto: Tom Šrejber

 

Výstava

Pokud vás tyto snímky zaujaly, projděte si virtuální podobu této výstavy níže nebo se přijďte podívat na fyzickou výstavu nádherných velkoformátových zvětšenin, kterou najdete v X-Foto Gallery v Hybernské ulici 24, Praha 1 a to až do 16. června 2022 od 10 do 18 hodin. Přímo ve výstavní galerii se můžeme osobně setkat a o fotografiích společně podiskutovat. Nabízím vám pro osobní setkání tyto termíny:

 

Fotografie u vás doma

V neposlední řadě si můžete objednat signované originály z limitované edice pro svůj interiér doma či v práci. Můžete si vybrat rozměr, materiál i rám dle vlastní preference.

 Pro zájemce nabízím i digitální sadu wallpaperů pro iPhone, iPad či Mac v 5K rozlišení.

Rád bych zároveň poděkoval společnosti Fujifilm za skvělou, dlouhodobou spolupráci a podporu celého projektu.

 

Virtuální výstava

 

 

Víc o projektu