Přeskočit na obsah

Jak na Apple Fotky

Fotografuji a propaguji Apple již přes 15 let. eKnihu  Jak na Apple Fotky jsem začal připravovat již v roce 2017. Celou dobu jsem sbíral zkušenosti a vychytávky, abych je mohl co nejsrozumitelnější formou předat dál. Na začátku roku 2020 jsem měl již dostatek podkladů a začal jsem pracovat na elektronické knize, která vyšla 6. 5. 2020. A vyšla především díky crowdfundingové kampaňi na Startovač.cz, kde tento projekt podpořilo 920 lidí. Tento úžasný úspěch nás nakopnul a tak připravujeme i audio verzi knihy a video kurz.

Jak na Apple Fotky

Co vás naučíme?

Celý projekt je zaměřen na práci s fotografiemi na Macu. Podrobně a velmi praktickou formou vás naučíme jak organizovat, upravovat a sdílet fotografie pomocí systémové aplikace Fotky, která je bezplatnou součástí macOS. Na více jak 220 stranách najdete nejen vysvětlení toho, jak věci fungují, ale hlavně konkrétní postupy a má praktické rady a postřehy vycházející z více jak 15 leté zkušenosti profesionálního fotografa a lektora.

Pro koho je projekt vhodný?

Dovolím si tvrdit, že pro každého, kdo se chce naučit pracovat s fotografiemi na Macu. Začátečníkům poskytne nezbytné znalosti pro pochopení toho, jak celý systém funguje a zároveň krok za krokem je provede prací s fotografiemi. Pokročilým uživatelům nabízí drobné rady, vychytávky, klávesov zkratky a další drobnosti, o kterých možná nevíte a mohou vám zpříjemnit život.

Která varianta je pro vás nejlepší?

Každý z nás je jiný a vyhovuje nám něco jiného. Proto jsme připravili elektronickou knihu, audioknihu a video kurz, abyste si vybrali, co právě vám bude sedět nejlépe. Elektronická a audio kniha mají totožný obsah a záleží jen na vás, zda vám víc vyhovuje čtení nebo poslouchání.

V eKnize se dobře vyhledává, můžete si v ní dělat vlastní poznámky a snadno přeskakovat mezi kapitolami. Audio verze je zase skvělým společníkem například na cesty autem.

Videokurz je postavený trochu jinak. Neřeší teorii! Nevysvětluje jak věci fungují uvnitř, ale zaměřuje se výhradně na konkrétní postupy. Jak jednoduše importovat? Jak si přehledně zorganizovat fotografie? Jak na elegantní úpravy? Jak sdílet své fotografie? Je tedy skvělým doplňkem knihy pro ty, kteří potřebují provést celým procesem krok za krokem. Je ideální pomůckou pro začátečníky.

Abyste získali přesnější představu, podívejte se na ukázky. Do eKnihy můžete nahlédnout zde. To, jak bude znít audio kniha si můžete vyzkoušet zde. A jak dokáže Honza vysvětlovat postupy pomocí výukových videí? Podívejte se na jeho webináře.

eKniha

Elektronická kniha obsahuje 220+ stran bohatě ilustrovaného textu ve formátu PDF a ePUB. Skvěle se čte například v aplikaci Knihy, ale můžete ji naimportovat prakticky do jakékoli čtečky, kterou máte rádi. Formát PDF má fixní sazbu, zatímco ePUB je volně plynoucí text, u kterého můžete měnit velikost písma, font a pozadí podle toho, jak se vám nejlépe čte. Knihu si můžete aktuálně objednat na iBookStore – v aplikaci Apple Knihy nebo u nás v eshopu. Ukázku z eKnihy najdete zde.

Audio kniha

Aktuálně pracujeme na audio verzi knihy, kterou připravujeme ve spolupráci s profesionálním audio studiem. Hlasem knihy je skvělá herečka Dana Verzichová, kterou můžete znát i jako hlas magazínu iPure. Audio verze bude dokončena do konce června 2020. Již nyní si ji můžete předobjednat za zvýhodněnou cenu v našem eshopu. Ukázka podoby audioknihy je ke stažení zde.

Video kurz

V průběhu července 2020 bude dokončen i video kurz. V zhruba 3 hodinách dostanete konkrétního a velmi praktického průvodce zpracováním fotografií na Macu. Video kurz je rozdělen do celkem 12 částí pokrývajících celý proces od importu, přes organizaci, třídění, vyhledávání, vyvolání, retušování až po sdílení a export. Video kurz neobsahuje teorii, ale zaměřuje se ze 100% na konkrétní postupy. Proto je ideálním doplňkem eknihy či audio knihy. Předobjednat si jej za speciální cenu můžete již nyní v našem eshopu.

Připravujeme pro vás tucet videí, ve kterých postupně v praxi ukážeme celé fotografické workflow na Macu. Konkrétně se můžete těšit na následující videa:

 • Nastavení Apple Fotek a iCloudu
 • Import fotografií z fotoaparátu a iPhonu
 • Jak si udělat pořádek ve fotkách uložených na disku
 • Šest kroků pro udržení pořádku v knihovně
 • Jak efektivně pracovat s alby a dynamickými alby
 • Co všechno umí filtrování a vyhledávání
 • Základní vyvolání fotografií
 • Retuše a pokročilé úpravy během pár minut
 • Jak propojit Apple Fotky a Pixelmator Pro
 • Sdílená alba v praxi
 • Tisk fotografií
 • Výroba prezentací a foto knih

Pokud si objednáte video kurz, získáte všech 12 videí v souhrnné délce přes 2 hodiny ve formátu MP4 a rozlišení 1080p (FullHD).

Videokurz se aktuálně připravuje a bude k dispozici do konce července 2020.

 

Harmonogram dodání odměn z kampaně na Startovač.cz

6. května:    vyšel eBook a my vám poslali odkaz na jeho stažení ?
10. května:  připravili jsme set 50 digitálních fotografií z celého světa ?
16. května:  rozeslali jsme limitovanou edici s podpisem a věnováním ?
31. května: během května s vámi dohodneme termín individuálního školení
1. června:    můžete očekávat fyzické obrazy
30. června:  dokončíme audio verzi knihy a pošleme odkaz na stažení
31. července: nejpozději do konce července připravíme video kurz

 

Máte dotazy?

Chcete se zeptat na cokoli ohledně projektu Jak Na Apple Fotky? Potřebujete pomoct z objednávkou nebo se vám třeba zatoulala odměna ze Startovače? Napište nám na kniha@Alisczech.cz a rádi pomůžeme.

 

Honza a Bára