Jak funguje eSIM v iPhonu v ČR? Vyzkoušel jsem to za vás (Alisczech vol. 145)

Dnes jsem si nechal vyměnit fyzickou SIM kartu za eSIM. Jak se to dělá, jak vše nastavit, v kterých zařízeních ano a ve kterých od Applu ne? Co se stane, když vyměníte telefon nebo půjde do servisu? Pokusil jsem se odpovědět na dotazy, které celý den dostávám.

eSIM v ČR pro Apple

Už jsem o tom psal 1000x, natočil video a stejně se na to pořád někdo ptá. Takže ještě jednou: eSIM si můžeme užít v iPadech Pro, iPhonu XR, iPhonu XS, iPhonu XS Max a NEMŮŽEME v Apple Watch. Hodinky vyžadují kromě podpory samotné eSIM ještě podporu duálního čísla SIM/eSIM a to naši operátoři zatím nemají!

Podpora eSIM vyžaduje iOS 12.1 a součinnost operátora. Od 1. 11. 2018 ji nabízí T Mobile. Ostatní operátoři zatím ne.

V praxi musíte zajít na prodejnu (snad se to časem změní), tam si vyzvednete obálku s QR kodem obsahujícím odkaz na eSIM profil a pracovník v databázi spojí vaše číslo s eSIM Profilem. telefon či tablet se prakticky okamžitě připojí k síti.

T Mobile umožňuje přenos čísla se SIM na eSIM i zpět z eSIM na SIM. První jmenovaný mi udělali na počkání a zdarma. Bohužel eSIM profil je vázán na konkrétní zařízení a nejde přenést na jiné. Každá změna zařízení vyžaduje nový profil. V jednom zařízení může být víc profilů, ale pouze jeden aktivní.

 

Podle podpory T Mobile v Apple zařízeních profil zůstane i po smazání zařízení. Pokud tedy zařízení někomu budete předávat/prodávat, musíte nejdřív odebrat profil, pak teprve smazat zařízení. To jsem zatím nezkoušel.

Komentáře (6)

 1. Applelower

  Listopad 1, 2018 at 20:57

  Proč už to tady dávno není. SIM je stará škola.

  • alis

   Listopad 1, 2018 at 20:58

   Už je to v TMobile a ostatní budou následovat

 2. Jarek

  Listopad 1, 2018 at 21:48

  Dle informací pujde mít v telefonu nahraných více profilů esim a potom jen mezi nimi přepínat. Jak to je se smazáním telefonu, mám vývojářský účet a nekdy je potřeba nahrát úplně čistý systém, esim bude pořád aktivní?

  • alis

   Listopad 1, 2018 at 22:00

   Smazání telefonu by eSIM profil měl přežít, ale netestoval jsem to

 3. Vítek

  Prosinec 3, 2018 at 1:14

  Ahoj, lze eSimku od t-mobile CZ „vložit“ do Apple watch 4? I za cenu jiného tel.čisla než mám v iphonu? Nebo je bezpodmínečně nutné stejné číslo telefon i hodinky ? Díky za info.

  • alis

   Prosinec 5, 2018 at 15:37

   Nelze. Apple Watch vyžadují úplně jinou technologii

Přidejte svůj komentář