Jak vzniká fotografie (Alisczech vol.28)

Už týden fotografujeme s klienty na Novém Zélandu. Včera jsme se rozhodli ujet přes 300 km kvůli  jediné fotografii západu slunce. Jak takový snímek vzniká, co všechno musíte podniknout a co musí technika vydržet se dozvíte ve videu.

Fotografická destinace: Nový Zéland

Už týden fotografujeme na Novém Zélandu s naší fotoexpedicí. Projeli jsme to nejzajímavější na severním ostrově a přesunuli se na jižní. První ubytování zde nám vyšlo na Nelson, který poskytuje skvělé zázemí civilizace. Dorazili jsme před 16 hodinou, bylo nádherné slunečné počasí a teplota přes 20°C. Prostě ideální novozélandské jaro. Zbývalo do západu slunce dost času a tak jsme se rozhodli vyrazit na Wharariki beach na západním pobřeží. Inspirovala nás fotka Elišky Pivrncové v jejím průvodci ve Fripito. Podle Googlu nás čekalo cca 2,5 až  3 hodiny jízdy, 158 km po silničkách směrem na západ a pak to samé zpět. Šli jsme do toho.

Cesta tam byla vyčerpávající. provoz v neděli večer byl hustý, cesta neubíhala a přes hory se nedalo jet rychleji než 30 km/h. Navíc se postupně zhoršovalo počasí, takže jsme dojížděli hodinu před západem slunce za prudkého deště. Poslední kilometr pěšky v nás vzbudil jistou naději na úspěch, protože “jen” mrholilo.

 

 

Technika co musí vydržet

Na pláži nás čekal prudký vítr, mrholení a pak i déšť. Já osobně jsem fotografoval dvojicí fotoaparátů Canon EOS 7D MII. Na jednom jsem měl nasazený Tamron 10-24mm a na druhém Tamron 24 – 70 mm. Vyměňování objektivů nebylo kvůli větru, písku a vlhkosti myslitelné.

Dále jsem měl stativ, šroubovací ND64 šedý filtr a zasouvací přechodové filtry. Ty jsem postupně vystřídal tři, vždy když už byly příliš mokré či špinavé. Pro větší komfort jsem používal dálkovou spoušť, ale ta v zásadě nebyla potřeba.

 

Celkové summary

Pokud to shrnu. Cesta tam 2,5 hodiny. Fotografování na pláži ve větru a dešti necelé 2 hodiny, cesta zpět skoro 3 hodiny. Dál jsme asi hodinu čistili techniku a sebe a další cca hodinu jsem přebíral a upravoval fotky. Nic jsme nezničili ani neztratili, takže hlavní investice bylo 10 hodin života a nějaký benzín. To za to stálo 🙂 Fotka, která nás inspirovala vyrazit se nakonec vůbec nepodobala tomu, co jsme nafotili. Ale je běžné. Jiné počasí, jiná inspirace, jiná roční doba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *